İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dersim’e Gidiyoruz

Merhaba Arkadaşlar,
Birçok kişinin çok istemesine rağmen bir türlü gidemediği Dersim coğrafyasına doğru yola çıkmak üzere bir araya geliyoruz. 30 Eylül – 6 Ekim tarihleri arasında Amasya ve Erzincan rotası ile Dersim’e yola düşüyoruz. Elazığ üzerinden dönüşe geçeceğimiz Dersim gezisi ile unutamayacağımız bir hikaye yazıyoruz.


Program:
1.Gün / 30 Eylül:
Akşam saatlerinde belirleyeceğimiz duraklardan katılımcıları aldıktan sonra yola çıkıyoruz. 1 Ekim sabahı ulaşacağımız Amasya’da kahvaltı molası vereceğiz ve Amasya’nın havasını soluyup gezdikten sonra Erzincan’a doğru yola çıkacağız. Zamanımızın uygunluk durumuna göre Ergan Dağı ve Ekşi Su mesire alanına uğrayacağız.
Otelimize ulaştıktan sonra yerleşiyoruz ve serbest zaman veriyoruz.

2.Gün / 02 Ekim: Girvelek Şelalesi / Pülümür Vadisi / Ağlayan Kayalar / Dersim
Sabah kahvaltıdan sonra güne ve gezimize başlıyoruz. Bugünkü ilk durağımız Türkiye’nin en büyük şelaleleri arasında sayılan üç basamaklı Girlevik (Gürlevik) Şelalesi olacak. Şelale gezisi sonrası Pülümür Deresi kılavuzluğunda yola koyulup Pülümür Vadisi’ne uzanacağız. Dere boyunca sürecek yolculuğumuza, zamanımız yettiğince Pülümür’de Gelin Odaları ve Hanım Köprüsü, Kutu Deresi, Ağlayan Kayalar eşlik edecek. Gezilerimiz sırasında Pülümür doğumlu olan Cemal Süreya’nın heykeline de selam vereceğiz. Ve zamanın uygunluğuna göre Nazimiye’de Dereova Şelalesi’ne uğrayacağız. Akşam konaklama için Dersim’e ve otelimize gidiyoruz.

3.GÜN /  03 Ekim:  Dersim – Munzur Vadisi – Halbori Gözeleri – Ovacık
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp güne Tunceli merkezi gezerek başlıyoruz. Munzur Suyu ile Pülümür Çayı’nın birleştiği noktadaki Tunceli’de, eski Kışla ve Seyit Rıza heykelini ziyaret ettikten sonra Munzur Vadisi’ne doğru yola koyulacağız. Munzur Suyu kılavuzumuz olacak. Halbori Gözeleri ve yol boyu Munzur güzelliklerine tanık olacağız. Gün bitiminde Ovacık’a ulaşarak otelimize yerleşeceğiz.

4.GÜN /  04 Ekim:  Tüm gün Ovacık
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Ovacık merkezde yapacağımız gezi sonrası Kırkmerdiven bölgesinde bir yürüyüş yapacağız. Sonrasında Hülükuşağı köyüne doğru bir yolculuk gerçekleştireceğiz. Burada geçireceğimiz zaman sonrası  ‘Munzur Baba’ efsanesinin kaynağı Munzur Gözeleri’ne gideceğiz. Gün boyu vadilerde, derelerde, köylerde geleneksel yaşam ve Munzur dağlarının kendine özgü bitki örtüsünün peşinde olacağız… Akşam konaklama Ovacık’ta.

5.GÜN  / 05 Ekim: Hozat – Pertek – Harput – Elazığ
Kahvaltının ardından Ovacık’tan ayrılarak Hozat’a hareket ediyoruz. Yol boyu köyler, vadiler bize eşlik edecek. Hozat’ta ki gezilerimiz sonrası önce Pertek oradan da Pertek feribotu yoluyla Harput’a ulaşacağız. Harput gezimizi tamamladıktan sonra Keban barajı üzerinde ki seyir terasına uğrayacağız ve bizi bekleyen yeni hikayelere doğru yola düşmek üzere İstanbul’a geri dönüşe geçiyoruz.

Etkinlik sorumlusu: CEM ERGÜN Tel: 0 532 506 33 70 / Mail: ergun_2000@hotmail.com
Katılımlarınızı lütfen son dakikaya ve son güne bırakmayınız. Katılım için etkinlik sorumlusu Cem Ergün’e mail veya mesaj ile istenilen bilgileri iletmeniz gerekiyor.
Geliyorum diyen herkesten; İsim soyisim, TC. no, D.tarihi ve yeri, Telefon ve mail adresini rica ediyoruz. Bilgileri seyahat sigortası, gerektiğinde iletişim ve araç kalkış bilgileri, yanımızda olması gerekenler gibi bilgileri paylaşmak için kullanacağız…

Etkinlik Ücreti: 1200 TL – Listeye eklediğimiz arkadaşlardan 500 TL kapora alıyoruz.
Dahil olanlar:
– Bütün ulaşımlar, (İstanbul’dan başlayıp İstanbul’da biten)
– 4 gece konaklama,
– 4 kahvaltı,
– Ören yeri giriş ücreti,
– Pertek-Harput feribot geçiş ücreti,
– Seyahat sigortası,

Dahil olmayanlar:
– Bütün kişisel harcamalar,
– Öğlen ve akşam yemekleri,
– Müze giriş ücretleri,

Konaklama:
1 Gece Erzincan
1 Gece Tunceli Merkez
2 Gece Ovacık

Paylaşalım

Yorumlar kapatıldı.