İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Benden Hikayesi” Sait Faik Belgeseli görücüye çıktı- Levent KAÇAR

Sait Faik bu toprakların, insanların, martıların, dalyanların, mavnaların ve daha bir çok şeyin hikayesini yazdı. Yaşamadığı ya da tanık olmadığı hiç bir hikayesi yoktur hemen hemen. Bu nedenle onun hikayelerinden herkes kendinden bir parça bulur. Adeta canlıdır bu hikayeler, sarıp sarmalar sizi, bazen de öpüp koklar. Çok dostu yoktur en yakını Orhan Veli’dir. Bir de Burgaz Ada’daki Kalpazankaya. Rakıyı çok sever bir de düşkünleri. Bu yüzden kederlidir ve gülümsemeyi pek beceremez.

Dokunmanın, koklamanın, sarılmanın, görmenin, anlamanın ve özcümle yaşamanın bu denli çekici olduğunu bize hatırlattığı için hem Sait Faik’e hem de Onur Barış’a çok teşekkürler. “Benden Hikayesi” görücüye çıktı. Yer darlığından bir çok dosta haber bile veremedik. Ekibin ve izleyicinin coşkusunu görmeliydiniz. Emek ortaklaşınca ortaya çıkan cevherin kıymeti asıl o zaman güzelleşiyor. Dün herkes güzelleşti en çok da Sait Faik. En yakın zamanda izleyici ile bir kez daha buluşmalı bu film. Ekibinde olmak beni ayrıca gururlandırdı. Sinema kolektif işbölümünün, becerildiğinde en keyifli alanlarından biridir. Sağolasın Onur, sağolasın “Benden Hikayesi” ekibi ve sağolasın bizimle bu keyfi paylaşan izleyici. Yolu açık olsun “Benden Hikayesi”nin.

Umarım Türkiye’de yapacağı yolculuktan sonra en kısa zamanda Avrupa’daki Sait Faik dostlarıyla buluşma şansına kavuşur. Bu yanıyla da Simurg takipçilerinin ilgi ve desteğini bekler.

http://www.simurg-news.com

Paylaş

Yorumlar kapatıldı.