İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Altınoluk Kahvaltı Buluşması Gerçekleşti.

“Altınoluk’ta Onur Vakfı’yla Dayanışma Kahvaltısı Yaşam Ağacı Piknik Alanında yapıldı. Kahvaltıya katılan Vakıf Başkanı Kemal Yılmaz konuşmasında Vakıfla dayanışma için gelen dostlara çalışmalarla ilgili bilgi verirken, öğrencilere verilen burs desteği ile sözlü tarih ve arşiv- dökümantasyon çalışmalarının önemine dikkat çekti. Ayrıca vakıfla dayanışma için etkinliğe gelen dostlara, etkinliğin düzenlenmesi ve gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere başta Hüseyin Altay, Ayhan Oruçoğlu ve Metin Çalışkan’a teşekkür etti. Cumartesi Anneleri 700.Buluşması’na katılması nedeniyle gelemeyen Mütevelli Heyeti üyesi ve Kurucu Başkan Ahmet Cihan gönderdiği mesajın ardından, söyleşilerin ağırlıklı konusu dostlukların köklendiği anılar oldu.”

DEĞERLİ DOSTLARIM, KARDEŞLERİM, ARKADAŞLAR,  

Bu güzel tatil gününde zahmet edip buraya geldiniz,

Hoş geldiniz!

Aranızda 40 yıl önce tanıdığım, o tarihten bu yana çok sık görüşemesek bile dostluklarımızın devam ettiği ve varlıklarını hep yanımda hissettiğim, bir gün kendilerine başvurduğumda dost sıcaklığı içinde karşılanacağımı bildiğim çok değerli kardeşlerim var. İyi ki varlar, iyi ki varsınız. İnsanlar dostları ile, kurumlar destekçileri ile vardır.

Böylesi bir günde aranızda olamadığım için üzgünüm.

Aranızda değilim, çünkü, bugün CUMARTESİ ANNELERİ olarak bilinen kayıplarını arayan cumartesi insanlarının GALATASARAY’da   SESSİZ OTURMA EYLEMİnin 700.  OTURUMU var. Bir çoğunuz biliyor, ama bilmeyenler için belirteyim, ben de bir KAYIP  yakınıyım. 700 ncü Hafta  oturumuna katılmak zorundayım.

Bu nedenle aranızda değilim, beni bağışlayınız. Oysa sizinle olmak, sizleri  görmek, birlikte bir bardak çay içmek, benim için NEFES ALMAK kadar değerlidir. Bunu bilmenizi isterim.

Değerli Dostlarım, kardeşler;

Onur Toplumsal Tarih ve Kültür Vakfı,  eğitim, tarih, kültür ve dayanışma alanında faaliyet göstermek amacıyla 2014 yılında kuruldu. Daha çok genç bir vakıftır. Genç olmasına rağmen, özellikle EĞİTİM alanında, yurt içinde ve yurt-dışında geniş bir destek gördü. Önemli sayılabilecek bir öğrenci kitlesine burs desteği veriyor. Bu öğrenciler arasında, ilk,orta-lise, lisans ve yüksek lisans öğrencileri vardır. Destek verilen gençler bizim çocuklarımızdır, onların gözlerindeki IŞIK bizim sevinç kaynağımız oldu.

Değerli Kardeşlerim,

Vakfımızın değerli başkanı, Sayın Kemal YILMAZ,  projelerimiz hakkında sizi bilgilendirecektir. Ben tekrar yaparak, değerli zamanınızı almak istemiyorum.

Ancak, bir hususu önemle belirteyim. Biz vakfın kurulmasına sadece vesile olduk. Bilinmelidir ki, bu vakfın gerçek sahipleri vakfa destek verenlerdir, sizlersiniz.

Bu nedenle açıklıkla belirteyim ki,  her biriniz bulunduğunuz  yerde  vakfın birer sahibi, gönüllü destekçisi, asli görevlisi olarak hareket etmelisiniz. Bunu sizden özellikle rica ediyorum.Çünkü,  bu vakıf, sizin çevrenize anlatmanız ile, sizin katkılarınız ile ayakta duruyor ve duracaktır; başkaca bir geliri yoktur.

Bu güzel kahvaltıyı organize etmek için inisyatif alan, emek veren değerli dostlarımız Hüseyin ALTAY, Ayhan ORUÇOĞLU , Metin ÇALIŞKAN’a huzurunuzda çok teşekkür ediyorum.

Değerli Kardeşlerim,

Bu güzel tatil sabahın da,  değerli zamanınızı ayırıp, dayanışma için geldiniz. Güzel yüreğiniz, dayanışma anlayışınız için size, her birinize şahsım ve vakfımızın kurucuları adına ayrı ayrı çok teşekkürediyorum.

Dost sıcaklığı içinde hepinizi saygıyla selamlıyorum. 25.08.2018-  ALTINOLUK

Ahmet CİHAN

Paylaş

Yorumlar kapatıldı.