İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ankara Dostluk ve Dayanışma Kahvaltısı Yapıldı

Onur Vakfı Gönüllüleri tarafından düzenlenen, Ankara Dostluk ve Dayanışma Kahvaltısı, 18 Mayıs Mahallesi Kitabı Söyleşi ve İmza Günü, beklenenin üzerinde bir katılımla gerçekleştirildi. 18 Mayıs Mahallesi kitabının ithaf edildiği Karataş ailesinden Firuze Karataş ta, diğer mahalle sakinleriyle birlikte katılımcılar arasındaydı. Araştırmacı- yazar Sait Çetinoğlu, önceki dönem HDP/ SMF milletvekillerinden Erdal Ataş, 12 Eylül dönemi Devrimci Yol hareketinin önemli kadrolarından Mahmut Memduh Uyan da, konuk olarak aramızda yer aldılar.

Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Varol Kazan, açılış konuşmasında tarihsel değerlerin önemine vurgu yaptı ve sözü 18 Mayıs Mahallesi Ankara’da Bir Politik Mekanın İnşaası (1977-1985) kitabının yazarlarından Selda Turan Yıldırım’a verdi. Selda Turan Yıldırım, kitabın hazırlanma sürecinde yaşadıkları zorlukları ve bunun ortaya çıkardığı eksikliklere değindi. 12 Eylülün ardından yaşanan baskıların insanlar üzerinde yarattığı korku atmosferinin günümüzde de sürdüğünü gözlemlediklerini aktardı. Mahallenin kuruluş sürecinde, politik önderlik sürecinde kadınların yer almasının özgünlüğüne dikkat çeken yazar, o günlerden bu yana mahalle çalışmasında bulunanlardan yaşamını yitirenleri anımsattı ve çalışmaya katkıda bulunanlara, öncelikle vakıf yönetimi ile Prof.Dr.Şükrü Aslan’a teşekkür etti.

Mahallenin kuruluş sürecinde gerçekleşen çalışmalarda yer alan aktivistler ile mahalle sakinlerinin biraraya gelmesinin yarattığı duygusal ortam, yaşanan deneyimlerin paylaşılmasıyla zenginleşti.

Kitabın yazarlarından Selda Turan Yıldırım’ın, kitap imzalamasıyla etkinlik sona erdi.

Fotoğraflar İçin Buraya Tıklayınız

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı.