İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Avcılar Dostluk ve Dayanışma Kahvaltısı Yapıldı (2019)

Tarihi yaşayanların yazdığı bir süreçte doğrular her zaman karanlığa meydan okur.
Vakfımız bu amaçla yola çıktı tarihi yaşayanların dilinden, gözünden geleceğe miras bırakmak için üretimlerimizi yazıya döktü.

Yaşayan tarih doğru kişiler, doğru gözlemlerle kaleme alındığında gelecek kuşaklara ciddi dersler bırakır.
Bu anlayışla arkadaşlarımız bu işin ehli akademisyenlerin gözetiminde kaleme kağıda sarıldı. Aylar boyu araştırdılar ve ortaya son derece önemli kaynaklar yarattılar.

Bu kaynaklardan biri de Ankara’da, politik bir mevzi olarak kentsel yaşamda gecekondu mücadelelerinin yeri ve önemini anlatan 18 MAYIS MAHALLESİ belgesel nitelikli kitabıdır.
İstanbul, İzmir ve Ankara merkezli düzenlediğimiz Kitap tanıtım ve imza buluşmalarından biride İstanbul Avcılar’da gerçekleştirildi.

Aynı güne denk düşen farklı etkinliklere rağmen katılım beklenenin üzerindeydi.
Vakıf Başkanımız Av. Kemal Yılmaz’ın, 8 Aralık’ta düzenlenen, ancak elde olmayan nedenlerle iptal edilen kahvaltı için özür dilerken, hoşgörü ve anlayışı eksik etmeden gelen dostlarımıza teşekkürlerini belirttiği açılış konuşmasıyla sıcak bir ortamda kitabın tanıtımına geçildi.

Kitap yazarlarımızdan Halit Karahan’ın konuyu değerlendirmesi ve sürecin yarattığı sorunları anlatan sunumunu tamamlamasının ardından, kitapların imzalanmasıyla toplantı noktalandı.

Avcılar buluşmasını sağlayan ve katkı sunan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Fotoğraflar İçin Buraya Tıklayınız

Paylaş

Yorumlar kapatıldı.