İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İzmir 2. Dostluk ve Dayanışma Kahvaltısı gerçekleştirildi

Onur Toplumsal Tarih ve Kültür Vakfı İzmir 2.Geleneksel Dostluk ve Dayanışma Kahvaltısı  etkinliği 15.12.2019. tarihinde Bornova’da  gerçekleştirildi.

Etkinliğe katılımcıların  gelmesi  ile  birlikte, etkinliği  düzenleyenlerden  Ali  Bulut’un katılımcı  Vakıf  gönüllülerine  ve sivil  toplum  temsilcilerine “hoş  geldiniz” konuşması ile tüm katılımcılara teşekkür etmesiyle etkinlik samimi ve sıcak dost ortamında başlamış oldu.

Daha sonra kürsüye gelen Vakıf Başkanı Kemal Yılmaz, Vakıf dostlarına ve misafirlere teşekkür  ederek, yardımlaşma ve dayanışma olgusunun önemine vurgu yaparak, iki yıldan beri vakfın  etkinliklerine destek sunan tüm katılımcılara sevgi ve saygısını  ifade etti ve  kısaca  vakfın  çalışmaları ve projeleri (Eğitim, Sözlü tarih ve 18 Mayıs Mahallesi Kitabı) hakkında bilgi verdi. Başkan Yılmaz,  18  Mayıs  Mahallesi  Ankara’da  Politik  Bir  Mekanın  İnşası  kitabına  özel  bir  vurgu  yaparak,  projenin  Mimarlarından Prof.Dr. Şükrü  Aslan’a, kitabın  yazarlarından  olup imza  için  Ankara’dan gelen  Selda  Turan  Yıldırım’a,  İstanbul’dan  gelen Halit  Karahan’a, zorunluluktan dolayı yurtdışında olup katılmayan Zelal Karataş’a, bu değerli çalışmayı kamuoyuna  kazandırdıklarından dolayı şükranlarını ve teşekkürlerini ifade etti. Başkan, ayrıca etkinliği  düzenleyen, etkinliğe emek veren, Vakfın  aktivistlerinden Hüseyin  Güreş, Ali  Bulut, Gürsel Karaçanta, Kemal Karataş, Ömer Topçu, Ali Türkmen’e emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Kahvaltı sonrasında, 18 Mayıs Mahallesi Ankara’da Politik Bir Mekanın İnşası  kitabının  yazarları Selda Turan Yıldırım ile Halit Karahan kürsüye gelerek, kitap ile ilgili sunum yaptılar. Katılımcıların katkı ve soruları üzerine yazarların ve Vakıf Başkanı Kemal Yılmaz’ın yanıtlarıyla zenginleşen etkinlik, yeni bir etkinlikte buluşmak üzere sonlandırıldı. 

Fotoğraflar İçin Buraya Tıklayınız

Paylaş

Yorumlar kapatıldı.