İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“KOMÜNİST BAŞKAN” ONUR VAKFINDA…

YAZAR ERDAL EMRE KİTABIN TELİF GELİRLERİNİ, ÖĞRENCİ BURSLARI İÇİN VAKFIMIZA BAĞIŞLADI

Onur Toplumsal Tarih ve Kültür Vakfı kurulduğu günden bu zamana kadar çeşitli etkinliklerde bulundu. Hepsi kendi konusu ve içeri bakımdan önemliydi.

Pazar günü önemli bir konuğu ağırladık. Türkiye’nin gündemine Komünist Başkan adıyla geçen, duruşu ve kişiliği ile toplumsal muhalefetin bilincinde taht kuran Ovacık Belediye Başkanı Mehmet Fatih MAÇOĞLU.

Mütevazı yapısıyla samimi ve içten hareketleriyle davetliler üzerinde oldukça etkileyici bir iz bıraktı. Aynı derecede önemli bir misafirimiz daha vardı “Komünist Başkan” Kitabının yazarı Yön Haber Genel Yayın Yönetmeni Erdal Emre. 16 Baskısını yaptığı kitabının telif gelirini Vakfımızın Burslu Öğrencilerin eğitimine bağışladı. Duygulu ve anlamlı bu davranış bizleri onurlandırdı.

Erdal Emre 16. Baskısının yapıldığı kitaptan bahsederken daha önce bu anlamda bir çalışmanın olmadığını belirterek şunları söyledi: “Dostlarla bir arada olmak güzel. Bu yazılmalıydı diye düşünüyorum. Çünkü ben bu kitabı çalışırken çok araştırma yaptım. Ancak ne yazık ki bir belge, röportaj vs. bulamadım. Örneğin Terzi Fikri’yle alakalı herhangi bir şey bulamadım. Bu anlamda Ovacık’ın mutlaka kayda geçmesi gerekiyordu.”

Yapılan söyleşinin ardından kendisine Vakıf Başkanımız Kemal Yılmaz tarafından plaket verildi.

Maçoğlu konuşmasında, Ovacık pratiğinde gerçekleşen dönüşümün kolektif bir irade ve sosyalist bir anlayışın sonucunu olduğunu belirtti. Ovacık sadece bir başlangıçtı ve bunun toplumun her alanında yaygınlaşması için herkesin canla başla bu değişim rüzgârına yön vermesi gerektiğinin altını çizerek vurguladı.

MAÇOĞLU vakfımızın kuruluşundan beri desteklerini kesintisiz sürdürdü. Özellikle gençlerin ve çocukların ve kadınlarımızın toplum içinde yerini çok iyi bildiği için Vakfımızın bu konudaki çalışmalarına desteklerini sürdürdü.

Ülkemizde kesintisiz devam eden ekonomik krizin sonucu eğitimini çok zor koşullar altında sürdüren gençlerimiz var. Bu gençlerimiz, eğitim desteği alabilmeleri mümkün olsa, çok daha başarılı çalışmalar yapabilecek geleceklerine daha umutla bakabilecekler. Burs vererek onlara sosyal imkanlar yaratarak destek vermenin önemini bilen bir Belediye başkanının bu davranışı son derece anlamlıdır.

Bu tip desteklerle Burs verilen her başarılı kardeşimiz, vakfın sosyal sorumluluk projelerine dahil edilecektir.

Vakıf olarak kendisine teşekkür plaketi verdiğimizde son derece mütevazi olarak desteklerini sürdüreceğini söyledi. Kendisine teşekkür ederiz.

Fotoğraflar için Tıklayınız

Paylaş

Yorumlar kapatıldı.